ERKEN KEŞİF ATÖLYESİ İLE SAĞLIKLI NESİLLER

 "Erken Keşif Atölyesi" ile çocukların yaşadıkları dünya, çevre ve kendilerine ilişkin farklı deneyimleri sonucunda  yeteneklerini, ilgi alanlarını daha erken yaşlarda keşfetmesine imkan sağlıyor.

Keçiören Belediyesi bünyesinde 2012 yılından beri Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) iş birliği ile faaliyetlerine devam eden Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM) erken çocukluk dönemi  çalışmalarını sürdürüyor. Erken keşif atölyesi ile çocukların gelişimsel özellikleri, bireysel farklılıkları, hayal gücü ve yetenekleri desteklenecek. Erken çocukluk dönemi alanında deneyimli uzmanların rehberliğinde devam eden çalışmalar, çocuklara ve annelerine yönelik eğitim programları eş zamanlı yürütülüyor. Erken çocuk atölyesine gelen çocuklar, gelişim özelliklerine yönelik oluşturulan etkinlikler ve oyunlarla desteklenirken ailelerine de  onları büyütürken ihtiyaç duydukları farklı konularda her hafta bilgilendirme toplantıları yapılıyor. Bu sayede ailenin, çocuğun gelişimi ve eğitimi konusunda desteklenmesi, çocuğun gelişim düzeyine uygun eğitim yaklaşımları konusunda bilinçlendirilmesi, etkili ve olumlu ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesi yolu ile çocuğa destekleyici ortam sunmalarına yardımcı olmak amaçlanıyor.

 

Erken çocukluk döneminin  çocukların sağlıklı bir ortamda gelişmesini sürdürmesi, var olan potansiyelini açığa çıkarması bakımından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bilgilendirme toplantılarımızda Okul öncesi Yaşlar ve Ailenin Önemi, Çocuğu Dinlemek, Çocuğa Kendimizi İfade Etmek, Çocukta Olumlu Davranışları Geliştirmek, Çocukta Olumsuz Davranışları Azaltmak, Çocuğun Sosyal ve Duygusal Gelişimi, Çocuğun Zihinsel Gelişimi, Çocuğun Bedensel ve Cinsel Gelişim, Çocuğun Özbakım Becerilerinin Gelişimi, Çocuğun Sağlığı ve Beslenmesi, Çocuk ve ve İnsan Hakları, Çocuğun Okula Hazır Başlaması  konularında  ailelere eğitim vererek daha sağlıklı ve başarılı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.


En Son Eklenenler
ÇOYA SİZLERLE/ÇOCUKLARLA GÜZEL!
ÇOYA 2019-2020 2. DÖNEM ATÖLYE KAYITLARIMIZ BAŞLIYOR
2019-2020 1. DÖNEM ATÖLYE PROGRAMI
2019-2020 YENİ DÖNEM ATÖLYE KAYITLARIMIZI İLAN EDİYORUZ!
SOSYAL MEDYADA ÜZYEÇDE
ÇODAM YAZ KAMPI SONA ERDİ