BİLİM VE OYUN ŞENLİĞİ 2017

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM) ve Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ve birçok kurum ve kuruluşun desteği ile Mevlana Kültür Kongre ve Spor Merkezinde Bilim ve Oyun Şenliği düzenledi.

Çocuklara bilimi sevdirmek, bilim uygulamalarına katılma imkanı sunmak, bu konuda farkındalık yaratmak, araştırma ve buluş yapma heyecanı oluşturmak, günümüz kent koşullarında eski oyunların teknolojiye yenik düşmesi sonucu unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarının oynanması aynı zamanda çocukların zihinsel gelişimini sağlayan bireysel ve arkadaş gruplarıyla oynanabilecek farklı oyunları tanıtmak ve sahne gösterileri ile çocukların özgüvenlerini geliştirmek amacıyla düzenlenen bilim ve oyun şenliği katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Mevlana İlkokulunun “Bayrak Sergisiyle” açılış yapıldı. Osman Hamdibey Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulu,  Ufuktepe Ortaokulu,  Özel Ahmet Yesevi Ortaokulu, Çağrı Koleji, Hacı Sabancı Ortaokulu ve Faik Erbağ Ortaokulu çeşitli bilimsel projelerini sergiledi. Büyük Şehir Belediyesi Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi ”Göçmen Çocuklar Korosu”, Kafkas oyunu ve şiirlerle de öğrenciler sahne alma fırsatı buldu.

Bilim ve Oyun Şenliğinde stantlarıyla yer alan; Araştırmacı Çocuk Merkezi, Elma Yayınevi, Akılzade Oyun Merkezi, Zeka ve Çocuk Akademisi, Türkiye Zeka Vakfı, Mucit Atölye, Monomoofficial, Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi, Erdem Yayınevi, Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi öğrencilere akılve zeka oyunlarını deneme, yaş gruplarına ve ilgi alanlarına göre ayrılmış kitapkları inceleme, bilimsel deneyleri uygulama, gözlem yapabilme, 3D yazıcıda model çizimini deneyimleme fırsatı buldu.

Nuh’ un Ankara Makarnası çocuklara makarna ikramında bulunurken panda dondurma tüm çocukları mutlu etti.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi son öğrencileri ile bahçede unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarını oynayan çocukların keyifli halleri yüzlerinden okunuyordu.


En Son Eklenenler
2017-2018 ATÖLYE KAYITLARI HAKKINDA
Basından Haberler
BİLİM VE OYUN ŞENLİĞİ 2017
ÇODAM ÜZYEÇDE SAHNEDE
RESİM YETENEK TESPİT SINAVI SONUÇLARI
ÜZYEÇDE ÇODAM YAZ PROGRAMI