İLKOKULLAR VE ORTAOKULLAR ARASI 4. MANGALA TURNUVASI (12.03.2017)

İLKOKULLAR VE ORTAOKULLAR ARASI 4. MAGALA TURNUVASI

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM), Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) işbirliği, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ve ANTARES AVM Sponsorluğunda İlkokullar ve Ortaokullar arası 4. Mangala Turnuvası 12 Mart tarihinde ANTARES AVM de gerçekleştirildi.

Keçiören genelinde dördüncüsü ile Geleneksel hale gelen Turnuvada çocuklar hem eğlendi, hem de aktif öğrenmelerine katkıda bulunuldu.  

Bilinen en eski Türk oyunu olan Mangala çocukları dijital bağımlılıktan kurtarmak, stratejik düşünmelerini sağlamak, bilişsel, duyuşsal ve motor becerilerini desteklemek amacıyla önemli bir yere sahiptir.

Keçiören İlçesinden 80 okul, yaklaşık 160 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen turnuvaya yoğun ilgi vardı. Mangala turnuvası Ortaokullar ve İlkokullar olmak üzere 7 turdan oluşan iki oturumda gerçekleştirildi.

Erken saatlerde başlayan ve ortaokullar arasında gerçekleştirilen turnuvanın ilk oturumda üçüncülüğü Yavuz Selim Ortaokulundan Yusuf ÇİÇEK, ikinciliği Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulundan Fatma Betül DELİKAYA ve  birinciliği Nebahat Taşkın Ortaokulundan Selin BEKTAŞ  kazandı.

Turnuvayı tesadüfen gören ve merakla takip eden izleyiciler, oyunun nasıl oynandığı ve kuralları ile ilgili bilgiyi de turnuva hakemleri ve eğitmenlerden öğrenme fırsatı buldular.

Yenilen öğle yemeğinin ardından çok çekişmeli geçen ilkokullar arasındaki turnuvanın ikinci oturumunda, beraberlik sonucunun çıkması sebebiyle 8. turda sonuçlandı. İlkokullar arasında gerçekleştirilen turnuvada üçüncülüğü Mecidiye İlkokulundan Nazlıcan OTAĞ, ikinciliği ÇODAM Akıl Oyunları Atölyesi adına katılan Murathan SUBAŞI ve birinciliği Yunus Emre İlkokulundan Arda ATUÇURAN  kazandı.

Turnuvada dereceye giren öğrenciler ödüllerini ÜZYEÇDE Akademik Danışmanı Dr. Özcan KARS, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK ve Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Tekin BAŞER in elinden aldı.

Dereceye giren öğrencilere madalya ve okullarına kupa verilirken birincilere 750 lira, ikincilere 500 lira ve üçüncülere 250 lira değerinde hediye çeki verildi. Turnuvaya katılan tüm öğrencilere sinema biletinin yanında küçük hediyeler dağıtıldı.

Turnuva boyunca büyük dikkat ve hassasiyetle öğrencilerle ilgilenen hakemlerimiz, Eyüp GÜNDOĞDU, Mehmet GÜZEL, Seval ERSÖZ, Rahmi AKGÜN, Vildan ERDOĞMUŞ, Gamze ÖZTABAK ‘a teşekkür ediyoruz.


En Son Eklenenler
2017-2018 ATÖLYE KAYITLARI HAKKINDA
Basından Haberler
BİLİM VE OYUN ŞENLİĞİ 2017
ÇODAM ÜZYEÇDE SAHNEDE
RESİM YETENEK TESPİT SINAVI SONUÇLARI
ÜZYEÇDE ÇODAM YAZ PROGRAMI