ANKARA MİNİ MAKER FAİRE 28.02.2017 ODTÜ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

Çodam’ lı Öğrenciler Ankara Mini Maker Faire de

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi ve Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği atölye çalışmalarına katılan, Robotik Atölyesi ve Ritim Atölyesine devam eden yaklaşık 50 öğrenci Ankara’da üreten toplum oluşturmak ve maker kültürünü yaymak için yapılan çalışmaların bir parçası olan “Ankara Mini Maker Faire’a” katıldı.

İnsanoğlu günlük hayatta karşılaşılan problemleri çözmek ve işgücünü en aza indirmek için sürekli olarak yeni çözümler ve icatlarla yaşadığımız dünyayı oluşturmuştur. Maker Faireler Şimdi ise içimizdeki tüketiciyi üreticiye çevirmek, herkesin bahsettiği dördüncü sanayi devrimi olan çağda üretme duygusunu genç beyinlere kazanmayı hedefliyor.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen dünyanın en kapsamlı fuarı olarak nitelendirilen etkinlikte, Maker Faireler maker kültürüyle üretilen teknoloji, sanat, bilim ve daha birçok farklı içeriğe sahip projeleri sergiledi.

İçeriğinde el yapımı takılardan, hızlı prototipleme aletleriyle yapılmış (3B Yazıcı, Intel Edison, Arduino vb.) teknoloji ürünlerine, farklı sanat dallarından (Ebru, vücut boyama sanatı) tahta oyma işlemleri gibi birçok farklı projelerin sergilendiği Maker Fairelarda öğrencilerimiz etkinlikleri deneyimleyerek, eğlenirken öğrenme fırsatı yakaladılar.

 

 


En Son Eklenenler
2017-2018 ATÖLYE KAYITLARI HAKKINDA
Basından Haberler
BİLİM VE OYUN ŞENLİĞİ 2017
ÇODAM ÜZYEÇDE SAHNEDE
RESİM YETENEK TESPİT SINAVI SONUÇLARI
ÜZYEÇDE ÇODAM YAZ PROGRAMI