Robotik Atölyesi

 

 

 

ROBOTİK-KODLAMA ATÖLYESİ

Robotik Kodlama Atölyesi; algoritmik düşünmeye, gerçek yaşam algoritmaları oluşturma becerisini kazandırmaya, gelişen teknolojiyi daha yakından tanıma ve anlaşılır bir şekilde kodlama yapmaya olanak sağlayan bunun yanında geliştirilebilir devre kartları ile akıllı ürün geliştirmeye imkân veren bir atölyedir. Dünya’da çocuklar için geliştirilmiş kodlama eğitimlerini araştırıp uygulamaya çalışır.3D tasarım dersleri ve 3D printer ile sanal ortamda tasarladıkları 3D ürünleri üretebilirler.
Atölyemiz 3. Sınıftan başlar ortaokul sona (8-14 yaş) kadar geniş bir yaş aralığına hitap eder.
Atölye eğitmenlerimiz ve danışmanlarımız çalıştıkları gruplar arasında matematik becerisi yüksek, algoritmik düşünme yönünden gelişmiş, teknolojiye meraklı çocukları keşfetmeyi hedefler. Eğer böyle bir yeteneği var ise bunu açığa çıkarmak ve desteklemek öncelikli amacıdır.
Gelişen teknolojinin hayatımızdaki yeri giderek artmaktadır. Bu yüzden yetişen çocuklarımızın çağa ayak uydurabilmesi adına bu tür eğitimler almalarının önemi büyüktür. Diğer taraftan artık hayatımızda yer alan akıllı ürünleri kullanma becerilerinin gelişmesi daha donanımlı ve rahat bir hayat yaşama yönünden önem arz etmektedir.
Atölyemiz öğrencileri kodlamadan, 3D tasarıma, 3D basımdan, ürün geliştirmeye, ileri düzey bilgisayar kullanma becerilerini kazandırır. Algoritmik düşünme becerisini aşılayarak problem çözme adımları oluşturma becerisi oluşmasını hedefler.